Kotły węglowe

Kotły węgloweKotły OPTIMA PLUS to rozwinięcie linii kotłów grzewczych OPTIMA. Zastosowanie nowoczesnego, elektronicznego sterowania nadmuchem powietrza do spalania zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania, wydłuża stałopalność oraz pozwala na bardziej precyzyjną regulację temperatury. Zastosowany system wielopunktowego doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa poprawia stabilność i efektywność pracy kotła.
Wymiennik ciepła wykonany z blachy kotłowej P265GH który wpływa na trwałość kotła i jest izolowany wełną mineralną i osłonięty płaszczem z blach stalowych.

Wysokoefektywny sposób spalania
Dzięki zastosowaniu kotła Bawaria ogrzewamy mieszkanie a nie komin. System spalania
i dysza obrotowa powietrza pozwalają na dokładne i wolniejsze spalanie paliwa. Oszczędza Twój czas. Obsługa kotła sprowadza się do okresowego napełnienia kosza zasypowego paliwem, oraz usuwaniem popiołu co kilka dni. Kocioł nie wymaga stałego rozpalania,
a paliwo dozowane jest poprzez automatyczny podajnik ślimakowy.


Zautomatyzowana produkcja
Skomputeryzowana produkcja i zastosowanie najnowszej techniki spawalniczej
z wykorzystaniem robotów przemysłowych sprawiło, że kotły są dokładnie wykonane i mają pełną powtarzalność oraz wysoką jakość Kotły węglowe 2co pozwoliło na wydłużenie okresu gwarancji do 10 lat na szczelność połączeń spawalniczych.


Sterownik
Automatyczny sterownik reguluje pracę kotła, stabilizuje temperaturę wody, steruje automatycznym podajnikiem paliwa, steruje nadmuchem powietrza, steruje pracą pomp c.o.
i c.w.u.. Dzięki sterownikowi piec może pracować w trybach: automatycznym, ręcznym i na tzw. podtrzymaniu. Piec samoczynnie powraca do trybu pracy po ustąpieniu zaniku prądu (do trybu jaki był ustawiony).

Nowoczesna technologia
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych kotły są wysokoefektywne
i ekologiczne. Proces spalania jest bezdymny, a emisja spalin jest kilkakrotnie niższa od dopuszczalnej normy co potwierdzone jest certyfikatem.

Obrotowa dysza powietrza
Dysza obrotowa miesza paliwo, które jest lepiej spalane i nic nie idzie na straty, pozostaje sam popiół. Dzięki temu piec jest bardziej wydajny, energooszczędny i ekonomiczny. Koszty centralnego ogrzewania maleją
W ofercie firmy znajdują się kotły takich firm jak: DEFRO, SEKO, GALMET, SAS, KRZACZEK .